Menu
Kliknij, aby otworzyć menu

Paletten Schwerkraftrollenbahnen

Podstawowymi elementami regałów grawitacyjnych są:

  • rolki i profile nośne
  • rolki hamujące
  • rozdzielacze
  • część załadowcza i odbiorcza

Przesuw towarów na przenośnikach rolkowych grawitacyjnych następuje, jak sama nazwa wskazuje, pod wpływem sił grawitacji. Przenośniki rolkowe grawitacyjne mogą być montowane w regałach do palet (powstają regały grawitacyjne) lub na własnych podporach opartych bezpośrednio na podłożu. Podstawowe zalety stosowania przenośników grawitacyjnych to: sprawny i uporządkowany przepływ towarów wg zasady FIFO (first in - first out); oszczędność miejsca (znaczne ograniczenie miejsca przeznaczonego na ścieżki przejazdowe dla wózków widłowych); zmniejszenie zapotrzebowania na robociznę; ułatwienie komisjonowania towarów; ułatwienie automatyzacji procesów magazynowych; niezawodność i prostota obsługi, oszczędność energii (brak napędów przenośników, mniejsza powierzchnia magazynu do ogrzania/schłodzenia i oświetlenia, mniejsza ilość przejazdów wózkami widłowymi).
Zalecane nachylenie regałów grawitacyjnych wynosi od 3,75 % do 4,25 %. Prawidłowe funkcjonowanie przenośnika grawitacyjnego opiera się na równowadze pomiędzy siłami ściągającymi od grawitacji a siłami hamującymi (opory przetaczania i hamowanie od rolek hamujących). Dlatego prawidłowe funkcjonowanie przenośnika grawitacyjnego możliwe jest tylko dla niewadliwych palet. Deski podporowe palet muszą być proste, o odpowiedniej wytrzymałości i twardości; nie mogą z nich wystawać gwoździe itp.
Niezbędną długość regału grawitacyjnego wylicza się wg wzoru: liczba palet x długość jednej palety + 400 mm. Regały grawitacyjne dostarczane są w zmontowanych segmentach o maksymalnej długości 2500 mm.

 

Regały grawitacyjne z paletami wsuwanymi w dolnej części przenośnika

Istnieje możliwość załadunku palet w dolnej części rolkowego regału grawitacyjnego. Palety są wsuwane na regał przy użyciu ciężkiego wózka widłowego, który musi pokonać opory przetaczania palet na regale rolkowym pod górę. Ponieważ przepływ palet reguluje się wózkiem widłowym, nie ma konieczności stosowania rolek hamujących i rozdzielaczy. Magazynowanie w tego typu regałach odbywa się wg zasady LIFO (last in - first out). Długość regału grawitacyjnego powinna być o 100 mm dłuższa od sumowanej długości palet.
Zalecane nachylenie dla regałów z paletami wsuwanymi w dolnej części wynosi 3,5 %.

Istnieje również możliwość grawitacyjnego transportu palet w poprzek.

Zestaw rolkowy do składowania beczek na regałach. Zestaw przeznaczony jest do składowania beczek o pojemności 200 l. Istnieje możliwość zakupu zestawów rolkowych do innych wymiarów beczek. Rolki o średnicy ø 60x2 zapewniają nośność 250 kg. Dzięki możliwości obrotu można łatwo obrócić beczkę w żądaną pozycję.

Oznaczenie:

DFA - szerokość regału (Regalbreite)
np. DFA - 850 
co oznacza zestaw rolkowy do beczek do regału o szerokości 850 mm.

Warianty

Paletten Schwerkraftrollenbahnen
Paletten Schwerkraftrollenbahnen
Paletten Schwerkraftrollenbahnen
Paletten Schwerkraftrollenbahnen
Paletten Schwerkraftrollenbahnen
Paletten Schwerkraftrollenbahnen

Przejdź do góry strony